واگذاری 197 محدوده معدنی در استان اردبیل

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۱۹۷ محدوده معدنی این استان از طریق مزایده به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود.

واگذاری 197 محدوده معدنی در استان اردبیل
1400/04/19 | 14:41:47

رامین صادقی روز شنبه با بیان اینکه یکی از اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت آزادسازی معادن راکد و منجمد و واگذاری آن به سرمایه‌گذاران جدید است، افزود: بر این اساس در استان اردبیل محدوده‌های معدنی مشخص و در قالب مزایده در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرد.

 

وی اظهارکرد: در این راستا پارسال با برگزاری مزایده ۲۶ محدوده معدنی در استان اردبیل واگذار و امسال نیز بیش از ۱۰۰ محدوده معدنی استان به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

 

وی بیان کرد: عملیات اکتشاف مقدماتی معادن در وسعتی بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع در استان به اتمام رسیده و عملیات اکتشاف تفصیلی در ۱۶ محدوده امیدبخش نیز آغاز شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: برای ۱۲ محدوده معدنی پروانه اکتشاف صادرشده و چهار محدوده نیز در مرحله صدور پروانه اکتشاف است.

 

صادقی ادامه داد: استان اردبیل در به نتیجه رساندن مطالعات اکتشافی در پهنه‌های اکتشافی در بین استان‌های کشور رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

 

او مواد معدنی کشف شده در استان اردبیل را بیش از ۱۵۳ میلیون تن اعلام کرد و گفت: کانی سنگ مس، مولیبدن و طلا از جمله مواد معدنی کشف شده در استان است.

 

وی افزود: هم‌اکنون ۲۱۲ پروانه بهره‌برداری معادن با ذخیره ۴۵۰ میلیون تن انواع مواد معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از سه هزار میلیارد ریال صادر شده است.

 

وی اظهارکرد: تامین مصالح ساختمانی موردنیاز پروژه‌های عمرانی یکی دیگر از اولویت‌ها می‌باشد و برای همین سازمان صمت استان با بسترسازی و مطالعات لازم تمام مصالح مورد نیاز این پروژه‌ها را تامین کرده است.
منبع: ایسناشرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت فناوران طیف صنعت کویر

طراحی و ساخت سیستم مکانیزاسیون جا به جایی مواد و اجسام

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید