خطر تعطیلی بخش معدن آرژانتین

اتاق کارآفرینان معدن آرژانتین اعلام کرد اگر دولت این کشور موانع واردات کالاهای کلیدی را برطرف نکند، بخش معدن آرژانتین ممکن است مجبور به تعطیلی شود.

خطر تعطیلی بخش معدن آرژانتین
1401/08/21 | 10:59:58

این گروه صنعتی تاکید کرد که بخش معدن به دسترسی تضمین شده به مواردی مانند تایرهای بزرگ برای وسایل نقلیه و مواد شیمیایی تخصصی برای ادامه تولید، از جمله برای توسعه پروژه و همچنین معادن جدید، نیاز دارد.

آرژانتین، دومین اقتصاد بزرگ آمریکای جنوبی، طلا، نقره، مس و لیتیوم تولید می‌کند اما دولت که به دنبال حمایت از کاهش عرضه دلار آمریکا توسط بانک مرکزی است، واردکنندگان را ملزم می‌کند تا مجوز خرید کالاها را با استفاده از نرخ ارز رسمی کنترل شده دریافت کنند.

آرژانتین در ماه سپتامبر ۳۱۹ میلیون دلار مازاد تجاری در بخش معدن به ثبت رساند زیرا مجموعاً ۳۶۷ میلیون دلار صادرات داشت که عمدتاً از محموله‌های طلا و نقره تشکیل شده بود، در حالی که طبق داده‌های رسمی، واردات در این ماه تنها ۴۹ میلیون دلار بود.

این اتاق افزود: صنعت و معدن کشور یکی از سه بخشی است که در سال گذشته ارزآوری خالص برای خزانه بانک مرکزی ایجاد کرد و صادرات معدنی امسال به ارزش ۳.۸ میلیارد دلار برآورد شد.


منبع: ایسناشرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت فناوران طیف صنعت کویر

طراحی و ساخت سیستم مکانیزاسیون جا به جایی مواد و اجسام

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید