افزایش ۴۴ درصدی تولید کنسانتره زغال‌سنگ طی سه ماهه نخست امسال

طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تولید و استخراج کنسانتره زغال‌سنگ توسط شرکت‌های تابعه ایمیدرو طی سه ماهه نخست امسال به‌ ترتیب ۴۴ و ۵۳ درصد رشد یافت.

افزایش ۴۴ درصدی تولید کنسانتره زغال‌سنگ طی سه ماهه نخست امسال
1401/05/08 | 13:35:03

طبق آمار ارائه شده از سوی ایمیدرو، دو شرکت زیرمجموعه این سازمان، از ابتدای سال جاری تا پایان خرداد ماه بالغ بر ۱۸۴ هزار تن (۱۸۴ هزار و ۵۸۷ تن) کنسانتره زغال‌سنگ تولید کرده‌اند که این میزان نسبت به ۱۲۸ هزار و ۴۷۵ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۴ درصدی داشته است.

همچنین، شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو، در بهار امسال قریب به ۵۲۵ هزار و ۱۹۴ تن زغال‌سنگ استخراج کرده‌اند که در مقایسه با میزان آن در سه ماه ابتدایی سال گذشته، ۵۳ درصد افزایش یافته است. در مدت سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰ حدودا ۳۴۳ هزار و ۴۰۹ تن زغال‌سنگ استخراج شده بود.

از میزان تولید کنسانتره زغال‌سنگ در این مدت، به ترتیب زغال‌سنگ طبس ۱۶۲ هزار و ۷۴۸ تن و زغال‌سنگ البرز مرکزی، ۲۱ هزار و ۸۳۹ تن تولید داشته‌اند. ضمن اینکه شرکت زغال‌سنگ طبس ۴۵۰ هزار و ۹۶۷ تن، مجتمع زغال‌سنگ طبس ۴۴ هزار و ۴۸۱ تن و زغالسنگ البرز مرکزی ۲۹ هزار و ۷۴۶ تن استخراج را در سه ماهه ابتدایی امسال ثبت کرده‌اند.

شایان ذکر است، طبق آمار ارائه شده، میزان ارسال کنسانتره به شرکت‌های داخلی طی سه ماهه امسال ۱۸۰ هزار و ۲۲۴ تن ثبت شده است که نسبت به ۱۴۲ هزار و ۱۷۹ تن ارسالی در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ حدودا ۲۷ درصد افزایش یافته است.
منبع: ایسناشرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت فناوران طیف صنعت کویر

طراحی و ساخت سیستم مکانیزاسیون جا به جایی مواد و اجسام

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید