553 میلیارد ریال سرمایه گذاری در معادن آذربایجان غربی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی سال گذشته ۶۰ فقره پروانه بهره برداری در استان صادر و برای به بهره‌برداری رسیدن این معادن بیش از ۵۵۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری در این استان انجام شده است.

553 میلیارد ریال سرمایه گذاری در معادن آذربایجان غربی
1400/01/15 | 09:50:42

غلامرضا بابایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار افزود: با به بهره برداری رسیدن این ۶۰ معدن در سال گذشته، ذخیره قطعی معادن ۲۸ میلیون و ۱۱۵ هزار تن است که سالانه بیش از یک میلیون و ۲۶ هزار تن انواع مواد معدنی از این معادن استخراج خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۳۱ فقره پروانه اکتشاف و ۴۲ فقره گواهی کشف نیز در این استان صادر شده که برای رسیدن به مرحله گواهی کشف محدوده های اکتشافی بیش از ۵۷۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

 

وی ادامه داد: هم اکنون ۵۸ معدن دارای گواهی کشف در استان با ذخیره قطعی ۲۲ میلیون و ۹۹۱ هزار تن و حجم سرمایه گذاری بیش از ۵۸۴ میلیارد ریال در حال تکمیل عملیات اکتشافی است که در آینده به بهره برداری خواهد رسید.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر ۵۰۴ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با حجم ذخیره قطعی بیش از یک میلیارد و ۲۲۷ میلیون تن در حال فعالیت است.

 

بابایی افزود: این معدن ها با حجم سرمایه گذاری بیش از ۴ هزار و ۱۷۳ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۲۷۳ نفر در استان مشغول به فعالیت است.

 

وی اضافه کرد: سالانه ۱۶ میلیون و ۵۳۴ هزار تن در این استان استخراج و راهی بازارهای داخلی و خارجی می شود.

 

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده‌ است.
منبع: ایرناشرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان

معدن - صنایع معدنی - ساختمان

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید