خواستار سرمایه گذاری از شرکت ملی مس در استان خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی از شرکت ملی صنایع مس ایران خواست ادامه مطالعه و اکتشاف پهنه‌های معدنی مس را در این استان سرعت ببخشد و نسبت به توسعه سرمایه‌گذاری در بهره‌برداری از معادن مس اقدام کند.

خواستار سرمایه گذاری از شرکت ملی مس در استان خراسان جنوبی
1399/12/12 | 15:30:18

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی «حمید ملانوری» در دیدار با «اردشیر سعد محمدی» مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، ذخایر مس استان را کم‌نظیر خواند و افزود: براساس مطالعات صورت گرفته، خراسان جنوبی مستعد کانی‌سازی مس است.

 

وی اظهار داشت: با گسترش فعالیت‌های اکتشافی، در آینده نزدیک می‌توان خراسان جنوبی را به ‌عنوان یکی از مناطق مس‌خیز کشور معرفی کرد.

 

استاندار خراسان جنوبی از سابقه طولانی فعالیت‌های معدنی استان در حوزه مس گفت و افزود: چند دهه فرایند تولید مس در معدن مس قلعه زری، گواه این موضوع است.

 

وی گفت: در معدن مس قلعه زری به‌عنوان تنها معدن مس زیرزمینی کشور تمامی اقدامات از اکتشاف گرفته تا فرآوری ذخایر انجام می‌شود.

 

ملانوری بر توجه ویژه به اکتشاف و فرآوری مس در استان خراسان جنوبی تاکید کرد و افزود: با افزایش میزان ذخایر مس، خراسان جنوبی می‌تواند در آینده نقش تاثیرگذاری در اقتصاد کشور ایفا کند و نیاز صنایع داخلی را به این کانی برآورده سازد.

 

وی در این دیدار از مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خواست ادامه مطالعه و اکتشاف پهنه‌های معدنی مس را در استان سرعت ببخشد و نسبت به توسعه سرمایه‌گذاری در بهره‌برداری از معادن مس اقدام کند.

 

استاندار خراسان جنوبی بر رفع مشکلات موجود در مجتمع مس قلعه زری توسط شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد و اقدامات این مجموعه را به عنوان معین توسعه‌ای مناطق کمتر برخوردار در زمینه محرومیت‌زدایی در استان خواستار شد.

 

این نشست قول مساعد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برای ورود جدی در راستای سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال در خراسان جنوبی را به همراه داشت.
منبع: ایرناشرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان

معدن - صنایع معدنی - ساختمان

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید