راهبرد ترغیب بنگاه‌ها برای ورود به بورس

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در صورت رفع برخی موانع مالیاتی و اصلاح سیاست‌ها، بنگاه‌های تولیدی بیشتری وارد بازار سرمایه خواهند شد.

راهبرد ترغیب بنگاه‌ها برای ورود به بورس
1399/02/23 | 16:52:42

به گزارش شاتا، سعید زرندی افزود: از سال گذشته، اقداماتی را برای ترغیب بنگاه‌های صنعتی و معدنی برای ورود به بورس انجام داده‌ایم. وی گفت: در این راستا برخی موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی برای حضور در بازار سرمایه وجود دارد.
معاون طرح و برنامه توضیح داد: یکی از دغدغه‌های شرکت‌های تولیدی از ورود به بورس، بررسی صورت‌های مالی سال‌های گذشته آنها است و این موضوع منجر به تردید یا عدم رغبت بنگاه‌ها برای ورود به بازار سرمایه می‌شود.

زرندی تاکید کرد: اگر سیاست‌ها و مقررات مالیاتی کشور در این موضوع همراهی کند و پس از پذیرش شرکت‌ها در بورس، سازمان مالیاتی به صورت‌های مالی سال‌های گذشته آنها ورود نکند، شرکت‌های بیشتری علاقه‌مند به ورود به بورس خواهند بود. وی همچنین گفت: لازمه حضور شرکت‌ها در بازار سرمایه، شفافیت مالی است و این موضوع باید مدنظر بنگاه‌های صنعتی باشد.معاون طرح و برنامه تاکید کرد: استفاده از ابزارهای نوین برای تامین مالی بخش تولید، سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت است و لازمه تحقق آن تغییر نگاه هم در فعالان اقتصادی، صنعتی، معدنی و هم در متولیان و دست‌اندرکاران بازار پول و بازار سرمایه است.وی گفت: در محورهای اصلی برنامه‌های وزارت صمت برای سال جهش تولید، به‌کارگیری ابزارهای نوین تامین مالی با هدف جذب نقدینگی سرگردان به سمت تولید را هدف‌گذاری کرده‌ایم.

معاون طرح و برنامه افزود: انتشار انواع اوراق، ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی (pe)، صندوق جسورانه، تامین مالی جمعی، لیزینگ و تامین مالی زنجیره تامین از جمله این ابزارها برای تامین مالی بخش تولید خواهد بود که امیدواریم با همکاری بازارهای مالی و مدیران بنگاه‌ها محقق شود.

زرندی در پایان تصریح کرد: دفتر سرمایه‌گذاری و تامین منابع مالی معاونت طرح و برنامه که در سال گذشته در ساختار وزارتخانه ایجاد شد، آمادگی مشاوره و هماهنگی برای شرکت‌های تولیدی جهت حضور در بازار سرمایه و استفاده از ابزارهای نوین تامین مالی را دارد.

منبع:دنیای اقتصادشرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت فناوران طیف صنعت کویر

طراحی و ساخت سیستم مکانیزاسیون جا به جایی مواد و اجسام

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید