image

فولاد مبارکه اصفهان

آدرس : اصفهان - میدان آزادی، ابتدای خیابان سعادت آباد

تلفن تماس : 031-52733333

فکس : 031-33324324

درباره فولاد مبارکه اصفهان

مدیرعامل : حمیدرضا عظیمیان

وب سایت : www.msc.ir

پست الکترونیکی : info@msc.ir

سال تاسیس : 1360

تخصص : شرکت فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای صنعتی کشور، محصولات متنوعی را با کیفیت بالا برای مصرف صنایع مختلف کشور، تولید می نماید مانند: ورق آجدار،کاتالوگ عمومی محصولات،ورق قلع اندود،ورق گالوانیزه،ورق رنگی

زمینه فعالیت / دسته بندی : انواع محصولات فولادی (ورق، پروفیل، لوله، میلگرد، گلوله و...)

درباره ما :

شركت فولاد مباركه اصفهان كه اكنون يكي از بزرگترين واحدهاي صنعتي جمهوري اسلامي ايران است در زميني به مساحت 35 كيلومتر مربع در نزديکي شهر مباركه و در75  كيلومتري جنوب غربي شهر اصفهان واقع شده است.

عمليات اجرايي اين مجتمع در سال 1360 آغاز گرديد و در دوران جنگ تحميلي ادامه يافت فعاليت‌هاي ساختماني و فني اجرا شده در دوران ساخت اين مجتمع در خاورميانه كم نظير بوده است. به عنوان مثال نزديك به 18 ميليون و 700 هزار متر مكعب خاك برداري و بالغ بر يك ميليون و 845 هزار متر مكعب بتن ريزي، يك ميليون و 800 هزار متر مربع قالب بندي و 80 هزار تن آرماتور، حدود 150 هزار تن اسكلت فلزي، يك ميليون متر مربع نصب پوشش و بالغ بر 500 هزار تن تجهيزات و ماشين آلات در آن نصب گرديده است.

این شرکت اولين كوره قوس الكتريكي مخصوص فولادسازی را در مهر ماه سال 1370 راه اندازي کرد و در 23 دي ماه سال 1371 خطوط توليد اين كارخانه توسط رئيس جمهور وقت افتتاح شد، به تدریج ظرفیت اسمی این شرکت به سقف 2/4 میلیون تن رسید و با ورود محصولات فولادي اين شركت بخش عمده اي از نياز كشور به اين كالاي استراتژيك بر طرف شد.

به این ترتیب شرکت فولاد مبارکه به مهم ترین شرکت ایرانی تولیدکننده ورق‌های فولادی تبدیل شد. ماموریت این شرکت ایفای نقش محوری در توسعه صنعتی، اقتصادی و اجتماعی کشور و ارتقای سطح فناوری صنعت فولاد و عهده دار تولید بیش از 50 درصد فولاد مورد مصرف در صنایع خودروسازی و قطعه‌سازی، صنایع فلزی سبک، صنایع فلزی سنگین و لوله‌های انتقال سیالات، صنایع بسته‌بندی، صنایع لوازم خانگی و الکتریکی و صنایع لوله و پروفایل است. این شرکت دارای هفت مجتمع صنعتی و بیش از بیست هزار نفر پرسنل مشغول به کار می باشد.

فولاد مبارکه پس از رسیدن به ظرفیت اسمی برنامه ریزی شده خود اقدام به برنامه ريزي براي افزايش توليد در قالب طرح هاي توسعه نمود و سقف تولید خود را به میزان 11/3 ميليون تن مذاب افزایش داد. این توسعه با استفاده از منابع مالي حاصل از فروش داخلي و ارزي شركت و استفاده از اعتبارات مالي، ريالي و ارزي صورت گرفته است.