آرشیو اخبار و مقالات


طی پنج سال 564درصد رشد درآمدبرای فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان توانست طی پنج سال اخیر با بازاریابی‌های به موقع خود به ویژه در حوزه صادرات، درآمد خود را 564 درصد افزایش دهد و از 46 هزار میلیارد ریال به 306 هزار میلیارد ریال برساند.

1400/02/19
ادامه مطلب

احیای معادن در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: شورای معادن این استان در سال "تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها" در تلاش است تا معادن راکد را احیا کند و زمینه توسعه و رونق اقتصادی استان را فراهم کند.

1400/02/19
ادامه مطلب

افزایش نرخ تورم تولید کنندگان در بخش معدن

براساس آخرین آمار اعلامی مرکز آمار کشور، میانگین قیمت دریافتی تولیدکنندگان مواد معدنی به ازای فروش محصولات خود در داخل کشور (تورم تولیدکننده بخش معدن) در سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن ۷۹.۸ درصد رشد داشت.

1400/02/19
ادامه مطلب

تلاش انگوران برای کشف و استخراج ذخایر جدید معدنی

مجتمع سرب وروی انگوران با هدف شناسایی ذخایر جدید ماده معدنی برنامه ۱۳ هزار متر گمانه اکتشافی را در سال جاری در دستور کاردارد.

1400/02/19
ادامه مطلب

استفاده از باطله‌های معادن گرانیت مشهد برای عملیات ساختمانی

مصوبه شورای معادن خراسان رضوی مبنی بر جواز استفاده از باطله‌های معادن گرانیت مشهد برای عملیات ساختمانی در طرحهای شهری این کلانشهر، یک اقدام پسندیده کارشناسی در راستای حفاظت محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن است.

1400/02/19
ادامه مطلب

فعال سازی 40 معدن غیرفعال در یک سال گذشته

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از احیا و فعال‌سازی حدود ۴۰ معدن راکد و غیرفعال این استان در یک سال گذشته خبر داد و گفت: تعیین تکلیف معادن غیرفعال و راکد استان از سال گذشته با جدیت از سوی این سازمان آغاز شده و در حال پیگیری و انجام است.

1400/02/18
ادامه مطلب

افزایش صدور گواهی کشف مواد معدنی در سمنان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان سمنان گفت: صدور گواهی کشف مواد معدنی در استان سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن ۳۰ درصد افزایش یافت.

1400/02/18
ادامه مطلب

تسهیلات در واردات تجهیزات معادن زغال سنگ برای جلوگیری از حوادث

رییس خانه معدن ایران گفت: کاهش عرضه به‌موقع تجهیزات ضروری در معادن زغال‌سنگ کشور فقط با هدف حمایت از تولید داخل، توجیه‌پذیر نیست و برای جلوگیری از تکرار حوادث دلخراش مانند معدن "طزره" دامغان باید تسهیلاتی در واردات این تجهیزات قائل شد.

1400/02/18
ادامه مطلب

قطع دست واسطه گران از بازار فولاد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به دنبال آن هستیم که بازار فولاد را شفاف و دلالان و واسطه‌ها را از این بازار حذف کنیم.

1400/02/18
ادامه مطلب

تعطیلی تونل زغالسنگ طرزه تا زمان ارائه گزارش دقیق حادثه

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان گفت: ریزش آوار و فوت ۲ کارگر در تونل ۴۲ معدن زغال سنگ طزره دامغان سبب تعطیلی تونل تا زمان ارائه گزارش دقیق حادثه شد.

1400/02/18
ادامه مطلب

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان

معدن - صنایع معدنی - ساختمان

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید