آرشیو اخبار و مقالات


تولیدات فولاد اکسین مانع خروج ارز

مدیر تولید شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: شرکت فولاد اکسین با تولید محصولات خاص و با استانداردهای جهانی کشور را از واردات این محصولات و خروج میلیون‌ها دلار ارز بی‌نیاز کرده است.

1403/02/25
ادامه مطلب

روند با ثبات قیمت سیمان

قیمت سیمان باثبات و بدون نوسان خاصی گزارش می‌شود. در حال حاضر ساخت مسکن، ارز و تقاضای سوخت متغیرهای تاثیرگذار بر روند بازار سیمان شناخته شده‌اند.

1403/02/25
ادامه مطلب

ضربه چین، روسیه و ترکیه به بازار فولاد ایران

عضو هیات رئیسه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: در حال حاضر در بازارهای جنوب شرقی آسیا، چین بسیاری از بازارهای ما را در اختیار گرفته است و امروز صادرکنندگان ایرانی با فشار زیاد به ویژه در زمینه قیمتگذاری در این بازارها فعالیت دارند. در کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز روسیه، ترکیه و چین بازارهای ایران را قبضه کرده و ما در تنگنا قرار داده‌اند، همچنین امروز حضور محصولات فولادی ایران در بازارهای عمان و کویت بسیار کمرنگ شده است.

1403/02/19
ادامه مطلب

فولاد مبارکه در صدر صادرکنندها

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه با صادرات ۱.۴ میلیون تن محصولات فولادی به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون دلار، عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده غیرنفتی-پتروشیمی کشور را به خود تخصیص داد. این در حالی است که در صورت تجمیع میزان صادرات صورت گرفته در گروه فولادمبارکه، این گروه در میان صادرکنندگان نفتی و غیرنفتی کشور، رتبه دوم را کسب خواهد کرد.

1403/02/16
ادامه مطلب

فولاد ایران در اولین فصل سال2024رشد 16 درصدی داشت

طبق آمار انجمن جهانی فولاد، در فصل نخست سال ۲۰۲۴ تولید فولاد جهان نسبت به مدت مشابه پارسال ۰.۵ درصد افزایش یافته اما تولید فولاد در ایران ۱۶.۳ درصد رشد کرده است.

1403/02/16
ادامه مطلب

شائبه فساد در گروه ملی فولاد

ساعاتی پس از تغییر مدیرعامل گروه ملی فولاد اهواز دفاتر و بخش‌های اداری و مالی کارخانه پلمب شد.

1403/02/12
ادامه مطلب

کارگر نمونه کشور از گل گهر

رضا بهاالدینی از کارکنان شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر به عنوان کارگر نمونه و نخبه کشوری و تنها نماینده استان کرمان در این سطح، تجلیل و از سوی رییس جمهور لوح تقدیر و تندیس دریافت کرد.

1403/02/12
ادامه مطلب

قابلیت ارزآوری 10میلیارد دلاری صنعت فولاد

معاون اجرایی و هماهنگی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران معتقد است که با حل محدودیت‌های انرژی و موضوعات زیرساختی، ارزآوری ۱۰ میلیارد دلاری صنعت فولاد در سال جاری دور از انتظار نبوده و قابل پیش‌بینی است.

1403/02/12
ادامه مطلب

تولیدکنندگان فولادی از حمایت کامل وزارت صمت در عرضه محصولات برخوردار هستند

عباس علی‌آبادی وزیر صمت در بازدید از غرفه فولاد خوزستان که در سومین روز نمایشگاه توانمند‌ی‌های صادراتی ایران (ایران اکسپو ۲۰۲۴) رخ داد، حمایت از تولیدکنندگان را اولویت وزارت صمت دانست و افزود: تولیدکنندگان فولادی از حمایت کامل وزارت صمت در عرضه محصولات برخوردار هستند. انتظار داریم شرکت‌ها با تولید محصولات با کیفیت جهانی، علاوه بر تامین داخل، صادرات را دنبال کنند. ارزآوری صنعت فولاد در سال‌های اخیر به خوبی در جبران درآمدهای نفتی موثر بوده است.

1403/02/11
ادامه مطلب

امیر وثوقی مدیرعامل جدید فولاد ایران

دکتر «امیر وثوقی» به عنوان مدیرعامل جدید گروه ملی صنعتی فولاد ایران منصوب شد.

1403/02/10
ادامه مطلب

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت فناوران طیف صنعت کویر

طراحی و ساخت سیستم مکانیزاسیون جا به جایی مواد و اجسام

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید