آرشیو اخبار و مقالات


سرقراولی معادن در اقتصاد ایران

در بحث اکتشاف معادن، دولت وظیفه مهمی بر گردن داشته و یکی از اقدامات مهم آن، همکاری با سازمان زمین‌شناسی و ایمیدرو به‌عنوان سازمان توسعه‌ای کشور است.

1399/12/19
ادامه مطلب

کارخانه آلومینیوم جنوب و رونق اقتصادی

راه‌اندازی کارخانه آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد استان فارس علاوه بر تاثیرگذاری در جهش تولید این فلز در کشور، رونق اقتصاد را نیز به دنبال داشته است.

1399/12/19
ادامه مطلب

محیط زیست یزد اسیر دست معدنکاری

سالانه بالغ بر ۴۰۰ استعلام معدنی از منابع طبیعی یزد درخواست می‌شود که اگر فقط ۱۰ درصد این استعلام‌ها به سرانجام اکتشاف برسد، عمق زخمی که بر چهره محیط‌زیست یزد نشسته، هویدا می‌شود.

1399/12/18
ادامه مطلب

امسال اجرای ۳۰ طرح در بخش معدن و صنایع معدنی تکمیل شد

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: امسال اجرای ۳۰ طرح در بخش معدن و صنایع معدنی تکمیل شد و به بهره برداری رسید یا آماده افتتاح است که برای آنها سه میلیارد و ۶۳۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری شد.

1399/12/18
ادامه مطلب

اکتشافات در معدن مس سونگون موجب قطع 23 هزار اصله درخت در جنگل های ارسباران شد

مجتمع مس سونگون به دنبال اجرای برنامه‌های توسعه‌ای، اکتشافاتش را تا جنگل‌های ارسباران و قطع ۲۳ هزار اصله درخت جنگلی در این جنگل پیش برده است.

1399/12/18
ادامه مطلب

۲۴۳ واحد سنگبری در استان لرستان دارای پروانه بهره‌برداری هستند

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: ۲۴۳ واحد سنگبری این استان دارای پروانه بهره‌برداری و از این تعداد حدود ۸۰ درصد فعال هستند.

1399/12/18
ادامه مطلب

کشف بیش از 100 هزار تن کانسنگ منگنز در معادن بشاگرد

به گفته استاندار هرمزگان امسال بیش از ۱۰۰هزار تن کانسنگ منگنز در ۲ معدن سهران و بیخ کهنو در بشاگرد کشف و با انجام عملیات اکتشافی در سطح یکهزار و ۸۰۰ هکتار از بلوک ۳ پهنه آباده – جازموریان در باغات حاجی آباد موافقت شد.

1399/12/17
ادامه مطلب

فیروزه کاران شهر بابکی، قربانی مدیریت نا درست مسئولان

مشکلات فیروزه کاران شهربابک، به عنوان خواستگاه معادن اصلی فیروزه مرغوب در ایران و حتی جهان به دلیل توزیع نامناسب سنگ مرغوب و مدیریت نادرست در استخراج آن

1399/12/17
ادامه مطلب

محدوده های جدید بوکسیت در آلومینای جاجرم

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران (جاجرم) اعلام کرد: این شرکت طی 11 ماهه امسال با بهره برداری از تکنولوژی های نوین (سنجش از دور RS ) و پی‌جویی‌های اکتشافی انجام شده، به 22 محدوده امیدبخش معدنی بوکسیت دست یافت.

1399/12/16
ادامه مطلب

کرسی قدرت در سازمان نظام مهندسی معدن

هفتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران روز 5 شنبه (14 اسفند) با رقابت کاندیدای متفاوتی برگزار می شود.

1399/12/13
ادامه مطلب

شرکت معدنی و صنعتی گل گهر

رویش باورها در دل کویر

شرکت سرمایه‌گذاری پارسیان

معدن - صنایع معدنی - ساختمان

شرکت معدنی آهن آجین (آجیمکو)

گروه آجین متشکل از شرکت معدنی آهن آجین، شرکت معدنی مهر آجین، ...

شرکت معدنی و صنعتی چادرملو

چادرملو، نماد توسعه پایدار - پیشگام در تکمیل زنجیره تولید